Poszukiwanie i udokumentowanie wód termalnych jest trudnym zadaniem geologicznym, wiążącym się z koniecznością wykonania głębokich i kosztownych wierceń. Dlatego w przedsięwzięciach związanych z tą problematyką nieodzowne jest zastosowanie metod geofizycznych - szczególnie istotnych na etapie rozpoznania i identyfikacji głębokich stref tektonicznych, stwarzających warunki prowadzenia takich wód.
Nasza oferta obejmuje akwizycję, przetwarzanie i interpretację danych geofizycznych, modelowania, wizualizacje, interpretację kompleksową wyników badań geofizycznych a także reinterpretację danych archiwalnych. Interpretacja kompleksowa prowadzona w nawiązaniu do danych geologicznych otworowych, stwarza możliwość wytypowania perspektywicznych stref występowania wód termalnych i wskazania optymalnej lokalizacji projektowanych wierceń. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie zastosowania badań geofizycznych dla poszukiwania wód termalnych i mineralnych, w tym prace w rejonie Cieplic, Polanicy i Buska Zdrój, projekty zagraniczne (Chorwacja, Bułgaria, Indie, Węgry).
Nowoczesny sprzęt pomiarowy i nadajniki dużej mocy umożliwiają wykonywanie badań o dużym zasięgu głębokościowym oraz prowadzenie prac na obszarach silnie zurbanizowanych, charakteryzującym się wysokim poziomem zakłóceń elektromagnetycznych. Badania prowadzone są nieinwazyjnie z powierzchni gruntu, bez ciężkiego sprzętu i bez konieczności wykonywania dojazdów.
lokalizacja struktur wodonośnych
rozpoznanie geologiczno-strukturalne obszaru poszukiwań
rozpoznanie głębokich stref tektonicznych
typowanie stref perspektywicznych dla występowania wód
optymalna lokalizacja projektowanych wierceń
wysoki standard metodyczny i interpretacyjny
badania magnetotelluryczne AMT/CSAMT - wykorzystywane są do rozpoznania głębokich stref tektonicznych, określenia ich charakteru i sposobu zapadania
badania geoelektryczne i radiofalowe VLF - dla weryfikacji i uściślenia przebiegu stref tektonicznych
badania grawimetryczne - dla określenia geologiczno-strukturalnych i tektonicznych warunków badanego obszaru